REFERANSLAR

Turkcell256x256

Turkcell İzmir Data Center Projesi

2017-2018 yıllarında tesisin yapımı TBI (Telemobil) yükleniciliğinde tarafımızca gerçekleştirilmiştir. 4 500 m2 kapalı alanda inşa edilen 2400 m2 beyaz alana sahip Turkcell İzmir Veri Merkezi içerisindeki BMS altyapılarının kurulum ve devreye alma hizmetleri tarafımızca gerçekleştirilmiştir. Redundant SCADA + PLC altyapısı ile hem yazılım hem donanım bazında yedekli yapıda sistem, senaryolarla veri güvenliği en üst düzeyde sağlanmıştır. 3D grafik arayüzleri ile sistem kullanımı ve şartları en uygun şekle getirilmiştir.

Turkcell256x256

Turkcell Ankara Data Center Projesi

2018-2019 yıllarında tesisin yapımı TBI (Telemobil) yükleniciliğinde tarafımızca gerçekleştirilmiştir. BMS altyapılarının kurulum ve devreye alma hizmetleri tarafımızca gerçekleştirilmiştir. Redundant SCADA + PLC altyapısı ile hem yazılım hem donanım bazında yedekli yapıda sistem, senaryolarla veri güvenliği en üst düzeyde sağlanmıştır. 3D grafik arayüzleri ile sistem kullanımı ve şartları en uygun şekle getirilmiştir.

iski256x256

İSKİ Erguvan Yerleşkesi Depo ve Terfi İstasyonları

İstanbul Avrupa Bölgesi 13. Kısım Mütefferrik İçmesuyu projesi kapsamında bulunan otomasyon işleri Özburak İnşaat yükleniciliğinde, Siemens RTU, HMI ve Scadası ile tarafımızca gerçekleştirilmiştir. Erguvan yerleşkesinde bulunan Depoda, depolanan su yine aynı tesiste bulunan terfi merkezindeki pompalar vasıtası ile diğer depolara aktarılmaktadır. Diğer depolar ve İSKİ Ana Scada Merkezi ile GSM haberleşilerek veri alışverişi yapılan sistemin, devreye alma çalışmalarına devam edilmektedir.

ogm256x256

orman Genel Müdürlüğü Data Center Projesi

Orman Genel Müdürlüğüne ait veri merkezi içerisindeki BMS altyapısının kurulum ve devreye alma hizmetleri firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.  Struxureware Build. Op. yazılımı ve donanımları ile sistem kurulumu, N+1 yapıdaki soğutma sisteminin aktif-pasif çalışma senaryoları, 3D grafik arayüzleri, Data Center için hazırlanmış smart alarm uygulamaları ile sistem kullanımı ve şartları en uygun şekle getirilmiştir.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi

İBB Data Center Projesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi veri merkezi içerisindeki BMS & PMS altyapılarının kurulum ve devreye alma hizmetleri tarafımızca gerçekleştirilmiştir. 

ptt256x256

PTT Genel Müdürlüğü Data Center Projesi

PTT Genel Merkezinde bulunan 250 metrekare beyaz alana sahip veri merkezinin devreye alma işlemleri, Telemobil yükleniciliğinde tarafımızca gerçekleştirilmiştir. Devreye alma çalışmaları bina otomasyonu, enerji izleme, yangın sistemi ve sızıntı algılama başlıkları altında yapılmıştır. Alarm uyarı için mail ve sms sistemi ile hızlı müdahale, hızlı çözüm politikası düşünülerek hareket edilmiştir. Tesisin verimli çalışması için, sistem log ve raporlar ile güçlendirilmiştir. Müşteri istek ve memnuniyetleri doğrultusunda, iyileştirme çalışmaları yapılabilmektedir.

palmet256x256

İBB Data Center Projesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi veri merkezi içerisindeki BMS & PMS altyapılarının kurulum ve devreye alma hizmetleri tarafımızca gerçekleştirilmiştir. Palmet yükleniciliğinde bu iş Faston tarafından yapılmıştır.

Quasar256x256

QUASAR Akıllı Bina Otomasyonu Projesi

2016-2017 yıllarında tesisin bina otomasyon işleri Schneider Electric yükleniciliğinde tarafımızca gerçekleştirilmiştir. Home Ofislere, Marcel Wanders dizaynı konutlara, Fairmont Otele ve Fairmont Residence ev sahipliği yapan ve 2500 üzerinde noktaya sahip tesis, 35 Adet DDC pano ile çözülmüştür. Binanın verimini artırabilmek açısından, müşteri istekleri ve memnuniyetleri göz önünde bulundurularak, tesiste bakım ve onarım hizmetlerine devam edilmektedir.

iski256x256

İSKİ Celaliye Terfi-Depo Projesi

İstanbul Avrupa Bölgesi 13. Kısım Mütefferrik İçmesuyu projesi kapsamında bulunan otomasyon işleri Özburak İnşaat yükleniciliğinde, Schneider Electric PLC, HMI ve Scadası ile tarafımızca gerçekleştirilmiştir. Celaliye Depoda, depolanan su Celaliye terfi merkezinde bulunan pompalar vasıtası ile diğer depolara aktarılmaktadır. Diğer depolar ve İSKİ Ana Scada Merkezi ile GSM haberleşilerek veri alışverişi yapılan sistemin, devreye alma işlemi tamamlanıp teslim edilmiştir.

iski256x256

İSKİ Alipaşa, Güzelce, Kumburgaz Depoları Otomasyonu Projerleri

İstanbul Avrupa Bölgesi 13. Kısım Mütefferrik İçmesuyu projesi kapsamında bulunan otomasyon işleri Özburak İnşaat yükleniciliğinde, Schneider Electric PLC, HMI ve Scadası ile gerçekleştirilmiştir. Terfi merkezinde bulunan pompalar vasıtası ile Alipaşa, Güzelce ve Kumburgaz depolarına gelen su, seviye takibi yapılarak vanalar vasıtası ile kullanım alanlarına gönderilmektedir. Terfi merkezi ve İSKİ Ana Scada Merkezi ile GSM haberleşilerek veri alışverişi yapılan sistemin, devreye alma tamamlanıp teslim edilmiştir.

Ford Otomotiv

Ford Eskişehir Fabrika Enerji İzleme Projesi

Eskişehir İnönü’de yer alan toplamda 1,1 milyon m2 açık alanda faaliyet gösteren Ford Trucks Kamyon ve Çekici fabrikasında bulunan 23 adet Trafo merkezindeki ekipmanların PMS çatısında toplanması işlemi firmamız tarafında yapılmıştır. Schneider Electric Power Monitoring Expert yazılımı ile Dashboard, Diagram, Alarm ve Rapor yapılarının kurulması, fabrika enerji proses’i içerisinde yer alan ekipmanların tümünün sistem üzerinden izlenip raporlanmasının sağlanması, güç kalite, enerji tüketim ve arıza kayıtlarının tutulması ve karşılaştırma tablolarının oluşturulması, otomatik rapor formatları ile kalite ve enerji analizleri işlemleri tarafımızca gerçekleştirilmiştir.

Entek Enerji

Kumköy, Damlapınar, Kepezkaya Hidroelektrik Santralleri Revizyon Projeleri

Proje gizlilik anlaşması nedeniyle detay paylaşılmamaktadır.

Urundul256x256

Yeşilırmak Hidroelektrik Santrali Projesi ve Bakımı

Yeşilırmak Elektrik Enerji Üretim AŞ bünyesinde Tokat ili Reşadiye ilçesinde yapımı tamamlanan Yeşilırmak – 1 Regülatörü ve HES projesi 14.25 MWe kurulu gücünde olup, yıllık elektrik üretimi 40 milyon kwh’dır. Yeşilırmak HES – 1 Tesisi ABB PLC ve Schneider SCADA ile tarafımızca yapılmış olup HES standartlarına uygun şekilde devreye alınarak işletmeye teslim edilmiştir. 3D arayüzler ile kolay kullanım sağlayan başlama ve duruş senaryoları detayları ile işletme sürekliliği sağlanan tesisin bakım hizmetleri ve teknik destekleri halen firmamız tarafından yapılmaktadır.

DeFacto

Defacto Tüm Şubelerin Genel Merkezden Enerji İzleme Projesi

Proje Detayları Hazırlanıyor…

Cargill

Cargill balıkesir fabrika revizyonu projesi

Cargill Firmasın da bulunan çeşitli proseslerin yenilenmesi ve güncel versiyonlara yükseltilme işlemleri tarafımızca yapılmıştır. Halen aktif olarak fabrika revizyonları ve bakımları tarafımızca yapılmaktadır. Proje ile alakalı olarak detay gizlilik anlaşması yükümlülükleriden dolayı paylaşılmamaktadır.

Ergene 2 OSB

ergene 2 oSB atık su arıtma tesisi otomasyon projesi

Ergene 2 Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Atık Su Artıma Tesisi günlük 60.000 m3/gün kapasitesine sahip olup Otomasyon kalemleri firmamız tarafından yapılmıştır. Schneider Electric Redundat (yedekli) yapıda olan sistemde 16 adet Remote (uzak) I/O ile Distributed Control System (DCS) yapısında PlantStruxure™ PES programı ile yapılmıştır. Ekipamanların manuel ve otomatik senaryolarının yazılması alarmlarının oluşturulması ve trendlerinin tutulması. Eş yaşlandırma ile sistem ekipmanlarının devamlılığı işlemleri yapılarak devreye alınmış. Su kanalının tamamlanmamasından kaynaklı olarak tam teslimi yapılamayan projemiz hazır olarak tesis su kanalının tamamlanması ile işletmeye teslim edilecektir.

Zorlu Holding

Zorlu Holding Bina Otomasyon Sistemi

Zorlu Holding’e ait olan özel mülkün bina otomasyon altyapısının yenilenmesi. Schneider Electric Struxureware Build. Op. yazılımı ile bina yönetim sisteminin kurulması. 3D grafik arayüzleri. Entegre Bina Yönetim Sistem platformu kurulmuştur (Enerji, Mekanik, Yangın, Aydınlatma). Yüksek verimli cihaz performansları için otomatik devreye giren HVAC senaryoları. Hassas kontrol sağlamak amaçlı auto PID tuning senaryoları. Dış ortam şartlarına göre entegre sistem çalışma senaryoları

fons256x256

Fons Tecnology Japonya Çimento Fabrikası Hidrolik Soğutma Sistemi

Proje Detayları Hazırlanıyor…

Hepp256x256

Deremen Enerji Açma Hes Sistem Revizyonu ve devreye alınması

Tesiste bulunan otomasyon sisteminin yeniden yapılması ve devreye alınması işlemi Faston tarafından yapılmıştır. Mevcut sistem alt yapısına dokunmadan otomasyon problemleri giderilmiş detaylı bakımlar yapılarak sistem yazılımları yeniden yapılmış ve işletmeye teslim edilmiştir.

Hepp256x256

Yağmur Enerji Namnam HES

Tesiste bulunan otomasyon sisteminin yeniden yapılması ve devreye alınması işlemi Faston tarafından yapılmıştır. Mevcut sistem alt yapısına dokunmadan otomasyon problemleri giderilmiş detaylı bakımlar yapılarak sistem yazılımları yeniden yapılmış ve işletmeye teslim edilmiştir.

iski256x256

İSKİ Erguvan Yerleşkesi Depo ve Terfi İstasyonları

İstanbul Avrupa Bölgesi 13. Kısım Mütefferrik İçmesuyu projesi kapsamında bulunan otomasyon işleri Özburak İnşaat yükleniciliğinde, Siemens RTU, HMI ve Scadası ile tarafımızca gerçekleştirilmiştir. Erguvan yerleşkesinde bulunan Depoda, depolanan su yine aynı tesiste bulunan terfi merkezindeki pompalar vasıtası ile diğer depolara aktarılmaktadır. Diğer depolar ve İSKİ Ana Scada Merkezi ile GSM haberleşilerek veri alışverişi yapılan sistemin, devreye alma çalışmalarına devam edilmektedir.

ElkomEnerij256x256

Turkcell Çorlu NDC Enerji İzleme sistemi

Çorlu bölgesinde yer alan Turkcell Çorlu NDC, Elkom Enerji yükleniciliğinde 2017 yılında PMS (Enerji İzleme Sistemi) Tarafımızca yapılmıştır.

AdeletBak256x256

Gaziantep Adliyesi hizmet binası

Aras İnşaat yükleniciliğinde, Erc Mekanik tarafından mekanik işleri gerçekleştirilen Gaziantep Adliyesi Ek Hizmet Binasının mekanik otomasyon işlemleri, firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir. Devreye alma işlemleri Schneider Electric bina otomasyonu ürünleri kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

ZiraatTek256x256

Ziraat teknoloji Data Center

Ziraat Teknoloji Esenyurt Veri Merkezinin otomasyon işlemleri, Telemobil firması yükleniciliğinde firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir. Tesis bakımlarına halen daha firmamız tarafından devam edilmektedir.